חיפוש

קורסים מתקדמים לפסיכותרפיה

קורסים מתקדמים למטפלים מנוסים שנה"ל תשפ"ב 2021-2022

יחסי אובייקט – דור הממשיכים

רקע לקורס:

הקורס עוסק  בגישת יחסי האובייקט ואסוף מכיוונים שונים את הרצף התיאורטי מהגישה הקלייניאנית, ממשיכי קליין, הזרם העצמאי וממשיכי ויניקוט.

נעסוק בחשיבה על העבודה הקלינית דרך הפריזמה של הגישה הקלייניאנית עם מטופלים שקשה להגיע אליהם. נחשוב כיצד ניתן בכלים אלו לאפשר תהליך ש"מתעקש" על הבנת עומק ועל שינוי בחיי הנפש של המטופל ובמציאות החיים החיצונית.

בהמשך נזכר בעיקרי הרעיונות של ויניקוט, נבין את ההבדלים בין הגישות ונגביה עוף עם רעיונות שמאפשרים בדיקה של הקול הפנימי הייחודי של המטפל.

הקורס מהווה תשתית להעמקת החשיבה בעבודה הפסיכותרפויטית וכולל למידה תיאורטית לצד סמינר קליני.

מרצה: ד"ר תמר פלג – מתמחה בכירה בחברה הפסיכואנליטית בישראל, מטפלת בקליניקה פרטית.

מנחה סמינר קליני: ד״ר אלי זילברברג – פסיכולוג קליני, מתמחה במכון הישראלי לפסיכואנליזה. בוגר תוכנית הלימודים המתקדמים בפסיכותרפיה קלייניאנית באונ' ת"א, מטפל במבוגרים בקליניקה פרטית.
 

מועד הלימודים ומיקום:

יום שלישי, בין השעות 9:00– 12:30,  לאורך שני סמסטרים, 84 שעות לימוד אקדמיות.

קמפוס מגיד תל אביב - רחוב קהילת סלוניקי 7, נאות אפקה.

פתיחת הקורס 7.12.21

הרסנות קנאה ומה שביניהם - דחף המוות ונגזרותיו
רקע לקורס:

בשנת 1920 פרסם פרויד את המאמר "מעבר לעיקרון העונג" שבישר מהפיכה בחשיבתו והתייחס בפעם הראשונה לדחף נוסף שמשפיע על הנפש, דחף המוות. המושג דחף המוות, עתיד להשפיע בצורה מהותית על הבנה של היבטים שלמים של הנפש. לפיכך הקורס עוסק באופן בו בא לידי ביטוי דחף המוות בנושאים כגון: תוקפנות, הרסנות, קנאה, נרקיסיזם, כפיית החזרה, סופר-אגו ארכאי, פרוורסיה, רגרסיה מיטיבה לעומת רגרסיה ממאירה, התקפות על חשיבה ועל חיבורים, תגובה טיפולית שלילית ועוד.

התעמקות וחשיבה אודות דחף המוות, יכולות לתרום לתהליך ההתהוות כמטפל אנליטי המעוניין להעשיר את נקודת מבטו כדי להתמודד עם מטופלים בתקופות שבהם מורגשת הרסנות כלפי עצמם, כלפי האנליזה או האנליטיקאי ולאפשר שמירה על יכולת החשיבה במצבים קשים אלה.

הקורס מהווה תשתית להעמקת החשיבה בעבודה הפסיכותרפויטית וכולל למידה תיאורטית לצד סמינר קליני בו המשתתפים יוזמנו להביא וינייטות מהטיפולים שלהם.

מרצה: גב' סמדר ריינר - פסיכואנליטיקאית במכון תל אביב לפסיכואנליזה, מטפלת במבוגרים, ילדים ונוער.
מנחת סמינר קליני: גב' תמר סיני - פסיכואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, פסיכולוגית קלינית. פסיכולוגית אחראית בטיפול יום פסיכואנליטי נשים במרכז לבריאות הנפש באר יעקב-נס ציונה.


מועד הלימודים ומיקום:

יום רביעי, בין השעות 16:30 – 20:00, לאורך שני סמסטרים, 84 שעות לימוד אקדמיות.
קמפוס מגיד תל אביב - רחוב קהילת סלוניקי 7 , נאות אפקה.
פתיחת הקורס: 8.12.21

 

דמי רישום: 200 ₪.
שכר לימוד: 6,300 ₪ (בפריסת תשלומים נוחים).

לבוגרי בית - הספר שכר לימוד 5,880 ₪
הנרשמים יעברו ראיון אישי

לפרטים נוספים: 073-2495061/62 | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

בקרו אותנו בפייסבוק

 

 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם