חיפוש

קורסים מתקדמים לפסיכותרפיה

קורסים מתקדמים למטפלים מנוסים שנה"ל תשפ"ב 2021-2022

פסיכולוגיית העצמי- מתיאוריה לקליניקה

רקע לקורס:

הקורס יעסוק ביישומים הקליניים של פסיכולוגיית העצמי, בהבנת עומק של המעשה הטיפולי על פי תיאוריה זו, ובהתייצבותו המתמשכת והמשתנה של המטפל כזולתעצמי.
בחלקו הראשון של כל מפגש, נדון באחד ממושגי היסוד המרכזיים של התיאוריה ונכיר את השקפת העולם הייחודית העומדת בבסיסו.
בחלקו השני נלמד לזהות, דרך מקרים וסוגיות קליניות שיביאו המשתתפים, את אופני הינכחותה של החשיבה הקוהוטיאנית בכלל ושל המושג הנדון בפרט, בחדר הטיפולים.
החיבור בין התיאוריה לפרקטיקה הקלינית מצוי בלב התכוונותו של הקורס, כאשר הדגש המרכזי הינו על הפרקטיקה, ולפיכך קורס זה מיועד לאנשי מקצוע בעלי הכרות בסיסית לפחות של פסיכולוגיית העצמי.

מרצה: דפנה הומינר - פסיכולוגית קלינית ומדריכה בפסיכותרפיה, חברה באיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ומלמדת את התיאוריה הקוהוטיאנית במסגרות אקדמיות שונות.

מועד הלימודים ומיקום:

יום שלישי, בין השעות 16:00– 19:30, מפגש אחת לשבועיים, 56 שעות לימוד אקדמיות.
קמפוס מגיד תל אביב - רחוב קהילת סלוניקי 7, נאות אפקה.
מועד פתיחה: 7 בדצמבר 2021.

דמי רישום: 200 ₪.
שכר לימוד: 4,200 ₪ (בפריסת תשלומים נוחים).
לבוגרי בית הספר: 3.780 ₪ (בפריסת תשלומים נוחים).

 

הרסנות קנאה ומה שביניהן -  על דחף המוות 
רקע לקורס:

בשנת 1920 פרסם פרויד את המאמר "מעבר לעיקרון העונג" שבישר מהפיכה בחשיבתו והתייחס בפעם הראשונה לדחף נוסף שמשפיע על הנפש, דחף המוות. המושג דחף המוות, עתיד להשפיע בצורה מהותית על הבנה של היבטים שלמים של הנפש. לפיכך הקורס עוסק באופן בו בא לידי ביטוי דחף המוות בנושאים כגון: תוקפנות, הרסנות, קנאה, נרקיסיזם, כפיית החזרה, סופר-אגו ארכאי, פרוורסיה, רגרסיה מיטיבה לעומת רגרסיה ממאירה, התקפות על חשיבה ועל חיבורים, תגובה טיפולית שלילית ועוד.

התעמקות וחשיבה אודות דחף המוות, יכולות לתרום לתהליך ההתהוות כמטפל אנליטי המעוניין להעשיר את נקודת מבטו כדי להתמודד עם מטופלים בתקופות שבהם מורגשת הרסנות כלפי עצמם, כלפי האנליזה או האנליטיקאי ולאפשר שמירה על יכולת החשיבה במצבים קשים אלה.

הקורס מהווה תשתית להעמקת החשיבה בעבודה הפסיכותרפויטית וכולל למידה תיאורטית לצד סמינר קליני בו המשתתפים יוזמנו להביא וינייטות מהטיפולים שלהם.

מרצה: גב' סמדר ריינר - פסיכואנליטיקאית במכון תל אביב לפסיכואנליזה, מטפלת במבוגרים, ילדים ונוער.
מנחת סמינר קליני: גב' תמר סיני - פסיכואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, פסיכולוגית קלינית. פסיכולוגית אחראית בטיפול יום פסיכואנליטי נשים במרכז לבריאות הנפש באר יעקב-נס ציונה.


מועד הלימודים ומיקום:

יום רביעי, בין השעות 16:30 – 20:00, מפגשים שבועיים, 84 שעות לימוד אקדמיות.
קמפוס מגיד תל אביב - רחוב קהילת סלוניקי 7 , נאות אפקה.
מועד פתיחה: 8.12.21

דמי רישום: 200 ₪.
שכר לימוד: 6,300 ₪ (בפריסת תשלומים נוחים).

לבוגרי בית - הספר שכר לימוד 5,880 ₪


לפרטים נוספים: 073-2495061/62 | This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

בקרו אותנו בפייסבוק

 

 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם