חיפוש
 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם

 
 

 

הצטרפו לניוזלטר

יש להקליד שם מלא

יש להקליד כתובת מייל תקינה

Invalid Input

אודות בית הספר לפסיכותרפיה

"כל המבקש ללמוד את משחק השחמט האצילי מתוך ספרים ייווכח במהרה שרק הפתיחות ומהלכי הסיום ניתנים להצגה שיטתית וממצה, בעוד שמגוון המהלכים האינסופי שלאחר הפתיחה אינו מאפשר הצגה כזאת. רק לימוד שקדני של מהלכים מקרבות של אמני השחמט עשוי למלא את החסר בהוראה. מגבלות דומות חלות גם על הכללים שניתן לנסח לגבי ביצוע הטיפול הפסיכואנליטי". פרויד, 1913 ("על פתיחת הטיפול").

מטפלים דינאמיים מקיימים בתוכם דיאלוג מתמשך, אינטימי, סוער ויצירתי בין ידע תיאורטי לבין חוויות ייחודיות, אישיות ורגשיות. מושגים תיאורטיים, טכניקות ספציפיות וידע אמפירי משמשים בסיס ורקע לחוויות הקליניות. אלה, מצדן, מעוררות תחושות שלא תמיד קל לצקת למילים, חושפות תופעות שאינן קשורות בהכרח במושגים ברורים דיים או ברגשות מובחנים עד תום. בריקוד זה הידע התיאורטי מעשיר את החוויה, והחוויה מצדה מאתגרת את הידע. מהמתח בין הידוע לנחווה נולדות המשגות חדשות, ומתעצבים הזהות המקצועית האישית והשדה המקצועי כולו. השדות התיאורטיים הדינאמיים השונים משמשים בדרכים מגוונות. לעתים הם מאפשרים להבין תופעות נפשיות חריגות, לעתים הם מאפשרים להבין היבטים שונים של אותו האדם - רגעי חוויה או צירי התפתחות - ולעתים הם מאפשרים לנווט את הדרך הטיפולית או אפילו להיחלץ מסבך רגשי שמתעורר במטפל. אנו מזמינים אותך להצטרף לתכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה דינאמית. שם יתאפשר לך להעמיק בתיאוריות הדינאמיות הקלאסיות ובתיאוריות בנות ימינו, להתעכב על ההיבטים הטכניים והיישומיים הנגזרים מהן, ולחוש את הקשר בין אלה לבין החוויות הבלתי אמצעיות המתעוררות בקליניקה. סגל המרצים והמדריכים מושתת על אנשי מקצוע בכירים, מהמובילים בתחומם. התלמידים הינם בעלי הכשרה אקדמית וניסיון קליני בתחומים טיפוליים שונים. הלימודים מגוונים ונתמכים בהדרכה בחברותא ובהדרכות אישיות. כל אלה מהווים מעטפת של מרצים, מדריכים ועמיתים, המאפשרים חיפוש יצירתי אחרי הקול האישי במבנה הרב-קולי, ומשמשים מצע להעשרת ההתפתחות ולהמשך גיבוש הזהות המקצועית.

בית הספר לפסיכותרפיה מוכר ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה וכן ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

 לפרטים ולהרשמה 

טלפון 03-6996712 כתובת דוא"ל  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     

ביה"ס לפסיכותרפיה שומר לעצמו את הזכות לערוך שינויים ט.ל.ח

 

 

פסיכותרפיה