התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה בגישה דינמית

תכנית הלימודים בפסיכותרפיה הינה תכנית ותיקה אשר מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה וכן ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה פסיכואנליטית. התכנית נבנתה באופן המסרטט ממעוף ציפור את התפתחות החשיבה הפסיכואנליטית – החל מפרויד, דרך קליין, ויניקוט, קוהוט, הזרם הבין אישי ותיאורית החשיבה של ביון. במקביל נלמדים קורסים העוסקים בהתפתחות התיאוריה של הטכניקה. החל מהיבטים הקשורים ב-setting הטיפולי, דרך התמקמות המטפל בגישות הטיפוליות השונות, תיאוריות וגישות להתייחסות לקשר הטיפולי ועוד.

חלק נכבד מההכשרה מוקדש לניסיון לתרגם בין התיאוריה לבין הקליניקה. הדבר נעשה הן במבנה הכללי של תכנית הלימודים, המאפשרת סקירה של גישות ופרשנויות שונות של התהליך הטיפולי הדינאמי, דרך ימים מרוכזים העוסקים בהדרכה דידקטית בהתאם לעמדות טיפוליות ספציפיות, או למטופלים בעלי הפרעות מסוימות. ובאמצעות הסמינרים הקליניים ומגוון אנשי הטיפול המשתייכים לסגל בית הספר.
סגל המרצים והמדריכים של בית הספר מושתת על אנשי מקצוע בכירים, מהמובילים בתחומם. התלמידים הינם בעלי הכשרה אקדמית וניסיון קליני בתחומים טיפוליים שונים. הלימודים מגוונים מאד, ונתמכים בהדרכה בחברותא ובהדרכות אישיות. כל אלה מהווים מעטפת של מרצים, מדריכים ועמיתים שיאפשרו חיפוש יצירתי אחרי הקול האישי במבנה הרב-קולי, ויהוו מצע להעשרת ההתפתחות ולהמשך גיבוש הזהות המקצועית.

למידע ולהרשמה 

טלפון 03-6996712 כתובת דוא"ל  Psychomagid@magid.org.il   

ביה"ס לפסיכותרפיה שומר לעצמו את הזכות לערוך שינויים ט.ל.ח