חיפוש

פסיכותרפיה

בוגרינו ממליצים

איילת כהן תדהר – עו"ס
"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים", אמר הדוקטור, ובמקרה של לימודי פסיכותרפיה ב"מכון מגיד", הוא צדק בגדול. זה היה מסע בן שלוש שנים, שהיה בו שפע מכל טוב, מגוון תיאוריות וגישות, מרצים משובחים, מבנה לימודי מוקפד שאיפשר בו זמנית העמקה, לימוד והמחשה של המושגים הדינאמיים הבסיסיים לצד התבוננות אופקית והסתכלות רחבה על התימות והגישות הדינאמיות שהתפתחו לאורך השנים. הסמינרים הקליניים איפשרו אינטימיות וקרבה שהובילו להיווצרות תהליכים פרטניים וקבוצתיים משמעותיים, והבנה קלינית מעמיקה דרך תיאורי המקרים. סמינרי הבחירה, היוו טעימה והתבוננות על נושאים ממוקדים נוספים בעולם הדינאמי ואף הם הועברו ע"י מרצים מעולים. עבורי, המסגרת השבועית, מידי שישי בשעות הבוקר, כשהראש עוד רענן, איפשר פניות רגשית וקונקרטית לתהליך לצד מפגש חברתי נעים, שזור בארועי החיים של חברי הכיתה.
בנימה אישית יותר, בזכות לימודי הפסיכותרפיה ב"מגיד" ותמיכת חברי לכיתה הצלחתי לחולל שינוי תעסוקתי אמיץ ולעזוב מסגרת עבודה בשירות הציבורי לאחר 18 שנים ולהפוך למטפלת עצמאית, בעלת קליניקה. המסע הלימודי חיזק אותי מקצועית ואישית, וגרם לי לדיייק את המטפלת שבי. ועל כך, אני אסירת תודה. עם זאת, ברור לי שהמסע רק החל, ויש לפניי עוד הרבה מקומות נוספים ונפלאים לגלות.

דודי רז – עו"ס
כמו רבים הייתי מאלה שתהו ובדקו איפה המקום המתאים ללימודי פסיכותרפיה בו אפשר להתפתח מבחינה טיפולית. עבורי היה חשוב ללמוד במקום המשלב אווירה מקצועית אך כזה שמכיל תהליך של שלוש שנות לימוד ומאפשר להתפתח גם באופן ייחודי לאוכלוסייה עמה עבדתי. לאחר סיום מסלול הלימודים, ויש לומר מאתגר ומחייב, אני שמח על שבחרתי במכון מגיד.
במכון מגיד פגשתי צוות בית ספר זמין, מרצים עם תשוקה להעביר מהידע והניסיון שלהם ושיעורים עם דיונים בעלי חשיבה דינאמית וביקורתית. לאורך שנות הלימוד נהנתי ונתרמתי רבות מסמינרים ממוקדי ידע מאנשי טיפול מומחים לצד סמינר קליני בקבוצה קטנה ואינטימית.

הראל אהד - עו"ס ומטפל זוגי ומשפחתי
אחרי כעשור בו עבדתי כמטפל במערכת הציבורית, החלטתי ללמוד בתכנית לפסיכותרפיה. בחרתי בתכנית של בה"ס מגיד, בזכות המלצות מעמיתות שלמדו בו, וכן לאור העובדה שתכנית הלימודים התקיימה בימי שישי.
חשבתי שהשפה הדינמית לא תהיה זרה לי... לשמחתי, הופתעתי מאד מהעושר והעומק, שנחשפתי אליהם במסגרת התכנית. אלו היו שלש שנים משמעותיות ביותר עבורי; החופש שהיה לי להתמסר ללמידה, לתשוקה לדעת, לקושי ולכאב, התאפשר במסגרת של בית מקצועי. בית שהוא גם קהילה. קהילת מורים ותלמידים המקיימים שיח חי מעודכן ומתעדכן, עשיר ופורה. בהכשרתי כמטפל זוגי ומשפחתי, לפני שהגעתי למגיד, הייתה לי חסרה החוויה של קהילה ושל חניכה, אותה עשיתי במקומות רבים ושונים, ללא מסגרת מאגדת.
אני שמח לשתף שמגיד בהחלט ענה עבורי על כל הציפיות. זכיתי לחווית חניכה אינטגרטיבית, מאתגרת ומתגמלת מאד. טקס מעבר, אם תרצו לראות זאת כך.
כבוגר התכנית, בעיקר, אני יודע כיום הרבה יותר, על מה שאיני יודע. אלא שההרגשה בקשר לכך, ממלאה בנחת.

 

 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם