בית הספר לפסיכותרפיה

בית הספר לפסיכותרפיה מציע מספר תכניות לימוד: תכנית תלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה דינאמית,

מסלול ללימודים מתקדמים "לקרוא את ביון", תכנית תלת שנתית למטפלות במגזר החרדי.

בנוסף ניתן להצטרף מידי שנה למגוון השתלמויות קצרות מועד בנות מספר מפגשים בנושאים שונים.

קרא עוד על ביה"ס לפסיכותרפיה

בית הספר לפסיכותרפיה

פסיכותרפיה, סמינרים והשתלמויות - מכון מגיד

כל ההשתלמויות מתקיימות בקמפוס מגיד, רחוב קהילת סלוניקי 7, תל אביב.

מפרנצי עד ויניקוט: התגבשותה של מחשבת הרגרסיה בתיאוריה הפסיכואנליטית - אמנון אייל

ארבעה מפגשים: 20/6/17, 27/6/17, 4/7/17, 11/7/17 – ימי שלישי בין השעות 15:00-19:30
מחיר: 450 ש"ח (בוגרי מגיד), 500 ₪ (מתמחה), 550 ₪ (מומחה)

הסמינר יעסוק בהתגבשותה של מחשבת הרגרסיה בתיאוריה הפסיכואנליטית ובהתפתחותה ההדרגתית של תיאוריה טיפולית, התופסת בצורה שונה את האטיולוגיה של ההפרעה הנפשית ואת המעשה הטיפולי כולו.
מחשבת הרגרסיה מציעה למטפלים דרך להבין את כמיהתם של מטופלים לחזור למצבי תלות מוקדמים ולסביבה מותאמת, מתוך הצורך של הנפש באיחוי ובריפוי. כאשר מטפלים ערים לכמיהות אלה ולמשמעותן, ומוכנים להיענות להן, המטופלים יכולים לחיות בתוך חדר הטיפול את מצבי הכשל המוקדמים ששיבשו את התפתחותם, ומתוך כך גם לפגוש את הגרעין האותנטי שלהם.
בחלקו הראשון של הסמינר נעסוק בהיבטים התיאורטיים של מחשבת הרגרסיה ובחלקו השני ננסה לחשוב יחדיו כיצד תפיסות תיאורטיות אלה באות לידי ביטוי במעשה הטיפולי.

על תקיעויות בטיפול ועל חלקם של המטפלים בהן – מיכל טלבי אברבנאל

שני מפגשים: 5/7/17, 21/7/17 – ימי רביעי בין השעות 15:00-19:30
מחיר: 360 ₪ (בוגרי מגיד), 400 ₪ (מתמחה), 450 ₪ (מומחה)

בסמינר נבחן את קשייהם של מטפלים ואת התנגדותם הבלתי-מודעת לקחת פנימה את ההעברה של מטופלים (בעיקר את ההעברה השלילית), להיפתח להעברה הנגדית הקשה ולהיות במגע עם ההשלכות ועם האימה שהן עלולות לעורר (ביון, 1978). נעסוק באופנים בהם תהליכים אלה באים לידי ביטוי בעבודה היומיומית שלנו (enactment, תקיעות, התנגדות משותפת). נבחן כיצד התבוננותם של מטפלים בהתנגדותם והבנת משמעותה בתהליך, מאפשרים להפוך אותה לכלי חשוב שיתרום להוצאת העגלה מהבוץ ולהעמקת הטיפול. נמחיש ונעבד רעיונות אלה דרך דוגמאות קליניות מהספרות וכן מהעבודה הקלינית של המרצה ושל המשתתפים בסמינר. התאורטיקנים המרכזיים שעל רעיונותיהם יתבסס הסמינר יהיו ביון, מיטרני, פרו, סנדלר, קייסמנט וכץ.

טיפול מבוסס מנטליזציה בהפרעות אישיות קשות - יואב ברושי וד"ר אילן דיאמנט

שלושה מפגשים: 29/6/17 – יום חמישי בין השעות 15:00-21:00,
30/6/17, 7/7/17 – ימי שישי בין השעות 8:30-14:30
מחיר: 450 ש"ח (בוגרי מגיד), 500 ₪ (מתמחה), 550 ₪ (מומחה)

"אמא חושבת - משמע אני קיים" היא לא רק פרפרזה על התיאוריות של דקארט או של ויניקוט, אלא מהות העמדה הטיפולית המודגשת בגישת הטיפול מבוסס מנטליזציה: אנחנו מפתחים את התודעה (mind) שלנו באמצעות התודעה של זולתנו. הטיפול מבוסס מנטליזציה מוכר בעיקר בדמותו של פיטר פונגי, שפיתח אותו עם שותפים נוספים בעשורים האחרונים.
המושג מנטליזציה מתייחס ליכולת ליצירת משמעות סימבולית של מצבים מנטאליים וליכולת לחשוב על מחשבות, רגשות, עמדות ואמונות. יכולת זו מפתחת בסביבה בין אישית המאופיינת בהתקשרות בטוחה. בסמינר נעקוב אחר האופן בו השפיעה חשיבתם של ביון, של בולבי, של ויניקוט ושל תיאורטיקנים נוספים על המשגת המנטליזציה מבחינה תיאורטית ועל המודל הטיפולי הנגזר ממנה.
באופן ספציפי, הסמינר יתמקד במודל הטיפולי בהפרעות אישיות קשות, שהסובלים מהן מאופיינים בקריסה תכופה של היכולת למנטליזציה. נתייחס לדרכים בהן חיזוק תהליכי העיסוק במנטליזציה של המטפל מקרין באופן משמעותי על יצירת מפגש טיפולי אפקטיבי. נראה כיצד יכולת המטפל להתבונן בתהליכים אלה משרתת אותו כמורה דרך במצבים טעונים רגשית ומאתגרים במיוחד. כמו כן, נעמוד על המקום המרכזי של שיתוף המטופל במחשבותיו של המטפל, שקיפות וחשיפה עצמית בטיפול זה והמקום של פירושי ההעברה כמרכיב טרנספורמטיבי.

חלומות בפסיכותרפיה - "זו אני החולם שח..." - ד"ר גילה עופר

שלושה מפגשים: 6/7/17 – יום חמישי בין השעות 15:00-21:00,
7/7/17, 14/7/17 – ימי שישי בין השעות 8:30-14:30.
מחיר: 450 ש"ח (בוגרי מגיד), 500 ₪ (מתמחה), 550 ₪ (מומחה)

סמינר זה בוחן את האופנים הקלאסיים של ההתייחסות הפסיכואנליטית לחלומות מזוויות שונות – דרך המלך אל הלא מודע, ייצוגים של העצמי ושל דרמות פנימיות, דרך לקומוניקציה של רגשות ואירועים לא מעובדים, הידוע שלא נחשב או אופנות של התארגנות באמצעות מטאפורות, דימויים וסימבולים. בסמינר נעקוב אחר פרדיגמות מרכזיות להבנת משמעות החלום ועל הגדרת תפקידו מפרויד ועד ימינו; נלמד על עבודת החלום ופירושו דרך חלומות שיובאו על ידי המשתתפים ונשלב את הפרדיגמות השונות להבנת החלום עם חלומות בטקסטים ספרותיים. מטרת הסמינר לפרוש ולהרחיב את המשמעויות המקופלות בחלומות כך שיעשירו את העשייה הטיפולית. המשתתפים יתבקשו להביא חלומות של המטופלים שלהם ושל עצמם.

 

למידע ולהרשמה:
טלפון 3070* או 02-5422000 כתובת דוא"ל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

ביה"ס לפסיכותרפיה שומר לעצמו את הזכות לערוך שינויים ט.ל.ח

שם מלא *
יש להקליד שם מלא

טלפון *
יש להקליד מספר טלפון

כתובת מייל *
יש להקליד אימייל

מהי הכשרתך המקצועית *
נא לרשום מהי הכשרתך

Invalid Input

Invalid Input

שם מלא *
יש להקליד שם מלא

טלפון *
יש להקליד מספר טלפון

כתובת מייל *
יש להקליד אימייל

מהי הכשרתך המקצועית *
נא לרשום מהי הכשרתך

Invalid Input

Invalid Input

Please publish modules in offcanvas position.