השתלמויות מורי דרך - מוכר ע"י משרד התיירות

חדש במכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית! 

ההשתלמות לחידוש רשיון של משרד התיירות מיועדת למורי/ות דרך עם רשיון בתוקף בלבד. 

סטוריטלינג - כיצד לספר סיפור זכיר ומרתק

מועד: יום חמישי, 9.11.2023

מיקום: קמפוס האוניברסיטה העברית הר הצופים, ירושלים

שעות: 9:00-15:00

למה לך לספר סיפור? סיפורים הם הדרך הקדומה של האדם להעברת מסרים, להנחלת ידע, להורשת מורשת והיסטוריה של העם או הקבוצה האתנית.

לאחריה התפתחו הסיפורים לציורי הקיר ומשם לכתב לדפוס ולמדיה. היום קוראים לזה סטוריטלינג, נראטיב ועוד. מהו סיפור טוב: סיפור טוב יעביר את המסר שלך בצורה זכירה, סיפור טוב יחבר את הקהל לערכים שלך, סיפור טוב מחבר את המשתתפים , סיפור טוב נוגע ברגש. ולכן סיפור טוב הוא כלי עוצמתי להנעה לפעולה. אז מה זה סטוריטלינג, הגדרה. היכולת להעביר מסרים בצורה סיפורית. להשאיר חותם להתבדל. ההבדל בין סיפור לבין סטוריטלינג. למה אנחנו כל כך אוהבים סיפורים

סדר יום:

10:00-11:00 דוגמאות לסיפורים שהשאירו חותם , כיצד להסביר דברים מאוד מורכבים דרך סיפור

תכנון הסטוריטלינג תוך מיקוד בקהל היעד, עקרונות באפיון הקהל, כיצד להתאים את הסיפור לקהל, כיצד לייצר השראה והשפעה על הקהל.

הפסקה 11:00-11:15

11:15-12:15 בניית הסיפור כסצנה חיה, כיצד להשיג את המטרה של קשב כיצד לרתק. היכולת לייצר עניין וליצור קשב להרבה זמן זה מדד להצלחה. הפעלת חושים בסטוריטלינג.

12:15-13:15 שילוב השיחה בסטוריטלינג, כיצד לספר סיפור שיש בו התרחשות. כיצד להפיח חיים ברעיון או במסר. מבנה הסטוריטלינג , מודל שלושת הממדים בסטוריטלינג: המטרה המסר התוכן.

הפסקה 13:15-13:30

13:30-15:00 כיצד לייצר סטוריטלינג שלא יישכחו , עקרונות הזיכרון האושי. כיצד ניתן לשפר את הזיכרון של הסיפור. עקרונות לבניית סיפור שלא יישכחו, שייחרט בזיכרון של השומעים.

תרגולים אישיים / אימון אישי יישומי בבניית סטוריטלינג. / אימון אישי יישומי בהגשת סטוריטלינג להצלחה.

אודות המרצה: פרופסור צפירה ליכטמן-פרופסור חבר בכירה באוניברסיטה העברית ובקריה האקדמית אונו.
מומחית בינלאומית בפיתוח כישורי תקשורת אישיים, בשפת גוף, ברטוריקה ובהצלחה תקשורתית לפוליטיקאים ולמנהלים בכירים מהחברות המובילות במשק, במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי. מרצה מצטיינת 25 שנים ברציפות.

להרשמה יש ללחוץ כאן