סיימת את התואר הראשון ועכשיו מה? אפשרויות לימוד שונות לבוגרי התואר הראשון

פעמים רבות ניתן לשמוע בוגרים של לימודי תואר ראשון מתבדחים על כך האפשרות הטובה ביותר לאחר סיום התואר הראשון היא הרשמה אל התואר השני. בדיחות הן תמיד חלק מאמיתות מסוימות. מאמר זה יסביר מהי הכוונה במשפט זה ויאפשר לכל בוגר תואר ראשון להבין מהן האפשרויות שלו בסיום ה- B.A

העבר וההווה - שינוי משמעותי

מדי שנה דרישות הקבלה למקומות עבודה הופכות להיות גבוהות יותר. אם בעבר בגרות לא הספיקה ולכן רוב האנשים שסיימו תיכון וצבא נרשמו אל לימודי תואר ראשון, כיום, תואר ראשון הוא בעל משקל שווה לתעודת בגרות. אם אתם מעוניינים לבנות קריירה בתחום מסוים, חשוב שתקפידו להשלים את התואר השני שלכם, שכן אם אתם לא תעשו זאת, קרוב לוודאי שהמתחרה שלכם על התפקיד יעשה זאת ואף יצליח לבנות את אותה קריירה בה אתם מעוניינים. האפשרות הראשונה לאחר סיום לימודי תואר ראשון היא הרשמה ללימודי תואר שני.

התואר אינו מאפשר זאת? מה עושים?

אם אתם ניגשים להירשם אל התואר השני ומגלים שאינכם יכולים לעשות זאת משום שנדרש ניסיון מוכח בתחום, בוודאי תשמחו לשמוע שיש דרכים להאיץ את העניינים. יש תארים בהם חלק מתנאי הקבלה הם הוכחה שעבדתם או רכשתם ניסיון כלשהו בתחום הלימודים ולכן יש לכם אפשרות לנסות ולבקש להיות סטודנטים על תנאי לתואר שני, תוך שאתם רוכשים את אותו ניסיון בשנה הראשונה של התואר השני. קיימת אפשרות נוספת בה תדחו את התואר השני שלכם בשנה ובאותה שנה תשתלבו בעבודה בתחום ותרשמו למגוון הכשרות באותו תחום. לאחר השנה הראשונה תוכלו לבוא עם אסמכתאות של תעודות סיום כמו גם הכשרות אלו ואחרות בתחום בו אתם מעוניינים ללמוד וכן ניסיון במקום עבודה, כך שתרצו את הרצון שלכם לעסוק בתחום וקרוב לוודאי שתתקבלו ללימודי התואר.

לימודי תואר שני - מה זה אומר?

מלבד העובדה שכיום נדרש תואר שני על מנת להשתלב בעבודה בתחום מצליח ולבנות קריירה, חשוב לדעת מדוע תואר זה כה נדרש. לימודי התואר השני הם לימודי התמחות כלומר, הלימודים מתמקדים בתחום ספציפי ולכן מקום העבודה אליו מגיעים עם התואר הספציפי אותו סיימתם, מודע לעובדה שאתם מקצוענים ומומחים בתחום זה ולכן אתם מתאימים לעבודה בו. תואר ראשון הוא תואר יותר כללי בתחום ולכן אי אפשר להסתמך על ניסיונו של האדם אלא אם יש לו ניסיון עשיר באותו תחום. בנוסף, חשוב מאוד לדעת שתואר שני מאפשר למקום העבודה לחסוך בהוצאות מיותרות עבור הכשרתו של אדם למשרה הספציפית. ההכשרה של אדם שסיים לימודי תואר שני היא הכשרה קצרה וממוקדת וברוב הפעמים אותו אדם משתלב מהר במקום העבודה ומתחיל ליישם את הידע אותו צבר במשרה אליה הוא התקבל.