לימודי ביטוחים שונים

לימודי ביטוח הינם תחום רחב היקף, מרתק ומגוון, המספק לבוגריו מקצוע מבוקש ומתגמל. לימודים אלו מקיפים קשת רחבה של סוגי ביטוחים הנוגעים כמעט לכל תחומי החיים, החל מביטוח רכב ועד לביטוח חיים. בעזרת לימודי ביטוח מקבלים התלמידים כלים, טכניקות וידע שיאפשרו להם לעבוד כסוכני ביטוח בתחומים שונים בענף.

חלוקת סוגי ביטוחים

הביטוחים השונים נחלקים למספר סוגים עיקריים - ביטוח אלמנטארי, ביטוח בריאות, ביטוח חיים וביטוח פנסיוני. הלימודים בכל תחום כוללים היכרות עם סוגי הביטוחים הקשורים בו, וכן הקניית ידע מקיף בתחומים שונים הקשורים לענף הביטוח כמו סטטיסטיקה, דינים ומיסים.

לימודי ביטוח אלמנטארי

לימודי ביטוח אלמנטארי, המכונה גם ביטוח כללי, מכשירים את התלמידים לעבוד בקשת הרחבה של ענפי הביטוח הכללי, וכמו כן מכינים אותם לבחינות רישוי של מפקח הביטוח והרשות לניירות הערך לצורך קבלת רישיון סוכן ביטוח אלמנטארי. הלימודים כוללים היכרות עם סוגי פוליסות הביטוח השונות, ביניהן ביטוח רכב, ביטוחי דירות, ביטוח רכוש, ביטוח אשראי, ביטוח נסיעות לחו"ל וביטוח הנדסי. בנוסף לתחום הרכוש נלמדים גם ביטוחי אחריות של צד שלישי, כמו ביטוח אחריות מקצועית, אחריות מעבידים, אחריות מנהלים ואחריות מוצר.

לימודי ביטוח חיים

זהו ענף ייחודי עקב ודאות התרחשות האירוע הביטוחי. מדובר בביטוח המוצע במגוון מסלולים ופוליסות, ומספק קרן מיוחדת לקרובי המבוטח במקרה של פטירתו. יש לציין כי ביטוח חיים נכלל כדרישת חובה בביטוח משכנתא. לימודי ביטוח חיים מעניקים ידע מקצועי מעמיק בתחום, מכשירים את הבוגרים כסוכני ביטוח חיים, ומכינים אותם לבחינת ההסמכה במשרד האוצר. בוגרי לימודים אלו יזכו לדריסת רגל בתחום תעסוקה מבוקש ותחרותי.

לימודי ביטוח פנסיוני

לימודי ביטוח פנסיוני מעניקים מקצוע מבוקש בתחומי השיווק והייעוץ הפנסיוני, וכן ידע חשוב לציבור הרחב. ביטוח זה המכונה בימינו גם ביטוח מנהלים, עוסק בהפרשת קצבת פנסיה למבוטחים המגיעים לגיל הפרישה, אשר תאפשר להם לשמור על רמת חיים נאותה. הלימודים עצמם מספקים מידע מקצועי ועדכני אודות ענף הביטוח הפנסיוני, כולל מושגים כמו קרנות פנסיה, תכנון פנסיוני, הסכמים קיבוציים, פנסיה צוברת ופנסיה מקיפה. למעשה, הלימודים מכינים את הבוגרים להשתלבות בתחום, וכמו כן מכשירים אותם לקראת בחינות המפקח על הביטוח והרשות לניירות ערך.

לימודי ביטוח בריאות

ביטוח בריאות, המכונה גם ביטוח רפואי, כולל מגוון מסלולים שונים שנועדו לכסות על מקרים של אירועים רפואיים אשר מגבילים את האדם ואת יכולתו להתפרנס. ביטוחים אלו נועדו לכסות על הוצאות רפואיות שאינן מכוסות על ידי קופות החולים, כמו סוגים מסוימים של השתלות, ניתוחים או תרופות, וכן פנייה לרפואה פרטית ללא המתנה. לימודי ביטוח בריאות עוסקים בכל הקשור בתחום זה, ובמיוחד בסוגי ביטוח הבריאות השונים כמו ביטוח סיעודי, ביטוח שיניים וביטוח תאונות אישיות. הבוגרים רוכשים את הידע המקצועי הנחוץ על מנת לעבוד בתחום חשוב וחיוני.