טיפים לתקופת המבחנים הקרובה

תקופת המבחנים הקרובה היא הזדמנות לשפר את דרכי הלימוד ולהפיק את המרב מהפוטנציאל האישי. קודם כל, הטיפ החשוב ביותר הוא לא להילחץ. מי שמרגיש שחסרים לו חומרי לימוד, ידע תיאורטי או רקע מעשי יכול להיערך לקראת תקופת המבחנים מספר שבועות מראש. בכל אוניברסיטה או מוסד לימודים מפרסמים את תאריכי המבחנים ומקנים לסטודנטים עצמאות מלאה. יש לעקוב אחר פרסומים אלו ולהתייעץ עם המרצים או עוזרי ההוראה בכל מקרה של התלבטות. שנית, המטרה של תקופת המבחנים היא למנוע כמה שיותר עומס ולאפשר לסטודנטים ללמוד בראש שקט. במהלך תקופת המבחנים לא מתקיימים לימודים והרבה תלוי ביכולת ניהול הזמן העצמית. סטודנטים המתקשים בניהול מן הסוג הזה יכולים לתאם קבוצות לימוד, להיעזר באתרי אינטרנט בזמנם החופשי או פשוט להכריח את עצמם לקחת חופש מהעבודה. חשוב להתייחס אל תקופת המבחנים ברצינות הראויה ולקחת בחשבון את ההשלכות של הציונים על התואר. ניהול זמן נכון ויעיל הוא תנאי להצלחה בתקופת המבחנים ולגיבוש יכולות במהלך הקריירה.

הופכים את הלימודים לחוויה מהנה

טיפים נוספים שיכולים לעזור בתקופת המבחנים הקרובה מוכיחים שניתן להפוך אותה לחוויה מהנה. כדאי לקבוע שעות ללימודים בבית ולערוך סדר עדיפויות. אפשר לצלוח את התקופה הכי טוב שאפשר עם פינוקים כמו ממתקים, נשנושים, ארוחות טעימות וצריכת קפאין המשפר את יכולת הריכוז והמחשבה. דרך נוספת להצלחה בתקופת המבחנים היא להיפגש עם חברים ולהשאיר מספיק זמן לבילויים. אם תקופת המבחנים נערכת בחורף אפשר לשבת בבתי קפה כדי לרענן את השגרה, בעוד בקיץ אין שום דבר שאמור למנוע מסטודנטים ללמוד על חוף הים. כל סטודנט בוחר את הדרך המתאימה עבור שיטת הלימוד שלו. אי אפשר לקבוע בצורה חד משמעית מהי שיטת הלימודים המושלמת ולכן הרבה תלוי במודעות עצמית. סטודנט המודע לעצמו יידע לבחור שיטת לימודים אפקטיבית ואף ייעזר בה בעתיד. עבור אחרים, תקופת הלימודים מחייבת שיפור ברמת המודעות העצמית ולכן יש לה משמעות בטווח הקצר והארוך.

ריכוז מאמץ בלמידה למבחן

הקשיים בתקופת המבחנים הם חלק מהלימודים עצמם. רק בתקופת המבחנים יכולים הסטודנטים לבדוק באמת מה הם למדו, מה הקשיים שלהם ומה החוזקות. פרספקטיבה כזו עוזרת להצליח בתקופת המבחנים ותורמת לתחושת הביטחון והדימוי העצמי. לא משנה כמה קפאין צורכים או איפה בוחרים לקרוא את החומר, חשוב לרכז כמה שיותר מאמץ בלמידה עצמה. תקופת המבחנים היא לא הזמן המתאים להחלפת מקום עבודה, יצירת קשרים חברתיים או נסיעה לחו"ל. בתקופת המבחנים צריך ללמוד הרבה ובאופן מגוון. אפשר להיעזר בניסיון העבר ולשאוב השראה ממבחנים קודמים. ניתן גם לחזור אל המקורות באמצעות חומר הלימוד ולשתף את המרצה בקשיים. בנוסף, תקופת המבחנים מלווה גם בלא מעט התרגשות אותה כדי לתעל למקומות חיוביים. בהצלחה!