הכוון תעסוקתי לסטודנטים ואקדמאים

הכוון תעסוקתי לסטודנטים ואקדמאים

היצע העבודה בשוק הינו אחד הגורמים המשפיעים ביותר על בחירת מקצוע אקדמי וכיוון הקריירה. יחד עם זאת, סטודנטים ואקדמאים רבים מוצאים את עצמם לאחר שנות לימוד והשקעה ללא הבנה וכלים מתאימים לקידום דרכם המקצועית. בדיוק עבור מטרה זו קיימים מכוני הכוונה שברשותם כלים וידע לניתוח מגמות תעסוקה בשוק, ולהפניה מקצועית נכונה של קהל יעד משכיל ובעל פוטנציאל.

 

להתמודד עם שוק העבודה

בעשור השני של שנות האלפיים שוק העבודה המקומי משתנה באופן תדיר, ובו כל עובד אקדמאי צפוי להחליף משרה בממוצע בכל תשע שנים. מצב עניינים זה דורש הכשרה והכוונה מתאימות, המספקות בסיס איתן לתחילתה של קריירה בתחום הלימודים והעניין של הסטודנט, לצד כלים ויכולות תמרון תעסוקתיות.

 

להתאים את המכסה לסיר

סטודנטים רבים המסיימים את חוק לימודיהם ומנסים לקדם את הקריירה בכוחות עצמם, נתקלים בקשיים רבים הגורמים להם להרגיש בלתי רצויים ודחויים על ידי שוק העבודה. ואולם, חשוב לדעת כי עובדה זו אינה נכונה, ושלמעשה שוק העבודה בארץ משווע לעובדים בעלי השכלה וידע מקצועי. לעיתים קרובות הבעיה במציאת עבודה נעוצה בטעויות בגישת המחפש כגון המקומות אליהם הוא פונה, אופן כתיבת קורות החיים, התמודדות בלתי נכונה עם ראיונות עבודה, או ידע חסר שניתן להשלים באמצעות קורס קצר. הכוונה נכונה בתחומים אלו ניתן לקבל בעזרת חברות מקצועיות, המספקות לפונים סל כלים חיוני ופרקטי שיסייע להם בתחילת דרכם.

 

מה כולל הכוון תעסוקתי

הכוון תעסוקתי לסטודנטים ואקדמאים פועל במספר מישורים על מנת לסייע לציבור זה להשתלב בשוק העבודה. הסיוע כולל בין היתר ייעוץ אישי על שוק העבודה בארץ או אפילו עבודה בחו"ל, הכוונה מקצועית, הערכת והתאמת קריירה, בחירת תחומי התמחות, הדרכה בכתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות ומבחני קבלה, ניסוח מכתב פניה למקומות תעסוקה, והרצאות בתחומי תעסוקה וקריירה. כמו כן, מכוני הכוונה תומכים באופן מעשי במציאת עבודה באמצעות מפגשי גיוס עובדים, פרסום מודעות דרושים וסיוע באיתור מקומות תעסוקה רלבנטיים.

 

הכוונה מקצועית ללא מטרות רווח

הכוונת סטודנטים ואקדמאים להשתלבות בתחומי עיסוקם וברמת שכר הולמת אינה רק אינטרס אישי, אלא מסייעת לפיתוח המשק המקומי, להעלאת רמת החיים במדינה, לחיזוק תעשיות מתקדמות ולהורדת אחוזי האבטלה. על מנת לתרום להשגת מטרות אלו הוקמה אגודת קו משווה, שהינה עמותה ללא מטרות רווח העוזרת לסטודנטים ואקדמאים, בעיקר מהמגזר הערבי, להשתלב ולהתקדם בחברה. האגודה מסייעת לפונים ליהנות משוויון הזדמנויות תעסוקתי באמצעות הקניית ידע וכלים מתאימים, והפעלת השפעה וקשרים בשוק העסקי. פעילותה של האגודה תורמת לסטודנטים ואקדמאים מגזר הערבי בפרט, ולכלל המשק הישראלי.