החשיבות בביצוע ביטוח בריאות

חוק הבריאות הממלכתי מבטיח לכלל תושבי ישראל שירותי בריאות במסגרת הרפואה הציבורית לכן כל תושב נדרש לבחור לאיזה קופת חולים להשתייך. שירותי הרפואה הציבורית ניתנים בחינם או תמורת עלות סמלית אך ידוע כי מערכת הבריאות קורסת תחת נטל העומס ובגלל ההוצאות הגבוהות הכרוכות במתן טיפול לחולים הרבים. כדי לזכות בשירותי רפואה טובים ומתקדמים יותר חשוב לרכוש ביטוח בריאות מאחת מחברות הביטוח. יש לציין כי הרפואה הציבורית מוגבלת במתן שירותיה וחוק הבריאות הממלכתי וסל התרופות אינם כוללים שיטות טיפול, תרופות וניתוחים חדשניים ומצילי חיים. ביטוח בריאות פרטי מעניק לאזרח שקט נפשי, כיסוי ניתוחים והשתלות בארץ ובחו"ל, תרופות מחוץ לסל ואבחון וייעוץ מקצועי על ידי מיטב הרופאים בארץ.

ביטוח בריאות מותאם אישית

כדאי לדעת כי ניתן לרכוש שירותי בריאות נוספים (שב"ן) דרך אחת מקופות החולים אך כדי ליהנות מכיסוי רחב יש לרכוש ביטוח בריאות פרטי. במידה ורוכשים שירותי שב"ן חשוב לרכוש גם ביטוח בריאות פרטי אך יש לבדוק כי לא משלמים כפול על ביטוח דומה וכי ביטוח הבריאות משלים את השב"ן ומציע מענה מקיף לבעיות רפואיות נוספות. את הביטוח ניתן לרכוש דרך אחת מחברות הביטוח המתמחות בנושא זה וחשוב להתאים את הביטוח בהתאם לצרכי ומאפייני המבוטח. לכן, מומלץ לערוך סקר שוק מקיף לפני שמקבלים החלטה מאיזה חברת ביטוח לרכוש ביטוח בריאות פרטי. חשוב לוודא כי פוליסת ביטוח הבריאות תכלול כיסוי בריאותי מקיף הכולל בין היתר:

  • תרופות שאינן כלולות בסל התרופות הממלכתי.
  • כיסוי לביצוע ניתוחי השתלות בארץ ובחו"ל.
  • כיסוי מלא של הוצאות ניתוחים פרטיים בארץ או בחו"ל.
  • כיסוי טיפולים מיוחדים בארץ או בחו"ל כולל אפשרות לבחירת הרופא והמנתח וכיסוי הוצאות הטיסה.
  • כיסוי הוצאות טיפולים מתקדמים המחליפים ניתוח.
  • כיסוי עלויות ייעוץ עם רופא מומחה.
  • ביטוח מחלות קשות וביטוח סיעודי.

בריאות היא ערך עליון

בריאות האדם היא ערך עליון והיא חשובה מעל לכל. ביטוח בריאות נועד לספק מענה מקיף ורחב בפני מחלות ובעיות רפואיות העלולות לצוץ במהלך חייו של האדם. ללא כיסוי רפואי וביטוח בריאות הולם המתאים למאפייני המבוטח, עלול האדם לעמוד בפני הוצאות רפואיות גבוהות, ולעיתים ייאלץ להסתפק בטיפולים ושיטות רפואה ישנות שאינן תואמות למצבו הרפואי ובכך לסכן את חייו. על מנת ליהנות משקט נפשי לעת צרה ובכדי להבטיח קבלת שירותי רפואה ברמה הגבוהה ביותר חשוב לרכוש ביטוח בריאות מחברת הביטוח ומומלץ לרכוש את הביטוח לכל בני המשפחה, לילדים ולמבוגרים.

כפי שלומדים במהלך לימודי אקטואריה יש לאמוד סיכונים בחיים ולהיערך לכך מראש. כדי לחיות בתנאי אי הוודאות שמציעים החיים המודרניים חשוב לרכוש ביטוח בריאות מקיף מחברת הביטוח. באופן זה זוכים לביטחון רב לכל בני המשפחה ונהנים מחיים שלווים יותר כאשר בעת הצורך חברת הביטוח ניצבת לצד המבוטח ומסייעת לו לקבל את שירותי הרפואה העדכניים והחדשניים ביותר, מרביתם שירותי רפואה מצילי חיים.