איך להתחיל את הקריירה שלכם?

יש פתגם שאומר "העבודה היא חיינו", ואכן יש אמת בדבר שכן אנחנו מבלים את רוב חיינו הבוגרים בעבודה. פיתוח הקריירה ובחירת תחום תעסוקה מעסיקים כל אחד ואחד מאיתנו, שכן הקריירה שנבחר תשפיע על הבטים רבים בחיינו, מאיך תיראה שגרת היומיום שלנו, האם נעבוד בארץ או בחו"ל, מה הלימודים הנדרשים למקצוע ומה אופק ההשתכרות שלנו.

יש המון תחנות בדרך לקריירה שאתם רוצים; החל מדברים כמו פסיכומטרי וקבלה ללימודים אקדמאיים, מבחנים מקצועיים והסמכות, ועד דברים בנאליים כמו כתיבת קורות חיים ואיסוף המלצות. נדמה כי כיום שוק העבודה נעשה קשה יותר, תחרותי יותר ודורש הרבה יותר.

להתחיל מוקדם - יצירת יתרון תחרותי

אז איך בכל זאת יוצרים לעצמנו יתרון תחרותי בשוק ומתחילים את הקריירה "ברגל ימין"? זה אמנם לא קל, אבל אפשרי. הכי חשוב הוא שתתחילו מוקדם, לא משנה איך - פשוט תתחילו. נגיד ובחרתם לעצמכם קריירה בעולם פיתוח התוכנה ואתם רוצים להיות מתכנתי משחקים, אז מומלץ שתתחילו עוד בזמן הלימודים (או אפילו לפני) לתכנת. פשוט קחו על עצמכם פרויקטים (אפילו דברים חינמיים כדי שתוכלו לצבור ניסיון) שתוכלו אחר כך לרשום כניסיון בקורות החיים שלכם.

התחלתם מוקדם? יופי! יצרתם לעצמכם יתרון תחרותי, וזה חשוב מאוד בעולם התעסוקתי כיום, אבל זו לא האופציה היחידה שלכם והיא בוודאי לא מתאימה למי שכבר נמצא אחרי הלימודים או רוצה לשנות תחום קריירה. במקרה ולא התחלתם מוקדם, לא נורא, תמיד יש דרך להוסיף לעצמכם ניסיון.

קחו קורסי הכשרה מחוץ לשעות הרגילות, התנדבו בארגוני סיוע הפעילים בתחום העניין שלכם או שתנסו להתקבל לתוכנית התמחות במשרד או ארגון מוכר. הרעיון הוא לצבור ניסיון, קשרים והכרות עם עולם התוכן של תחום העניין שלכם.

לימודי המשך ותעודה - מה עושים אחרי התואר?

אז סיימתם את התואר הראשון, ואתם מעוניינים להתחיל את הקריירה שלכם בתחום שבחרתם. אבל מסתבר שזה לא כזה פשוט, כי זה שעשיתם תואר לא באמת מכין אתכם לעולם האמיתי. התארים, מטבעם, הם כלליים ורחבים, ונועדו לספק לכם ידע נרחב בתחום אותו בחרתם ללמוד. הבעיה היא שהדרישה היום בשוק העבודה היא ל"מומחים", "תותחים", ו"מקצוענים" - אז מה עושים? פשוט מאוד - מתמקצעים.

למדתם ראיית חשבון, כלכלה או מנהל עסקים? אתם יכולים להמשיך ללמוד בתכנית ללימודי אקטואריה אצלנו. התוכנית מציעה לכם את כל הכלים וההכנה הטובה ביותר למבחני ההסמכה בתחום האקטואריה - כדי שתוכלו להתחיל את הקריירה שלכם עם יתרון הלימודים במכון מגיד, מיסודה של האוניברסיטה העברית.

אם כספים זה לא בדיוק התחום שלכם, ואתם אנשי טיפול מטבעכם (פסיכולוגים, פסיכאטרים, מטפלים מוסמכים עו"סים), כנראה שתעדיפו מסלול לימוד שיפתח בפניכם גישות טיפול נוספות. במכון מגיד תוכלו למצוא את התכנית ללימודי פסיכותרפיה בגישה הדינמאית, ובנוסף מגוון השתלמויות ומסלולי העשרה לפיתוח הידע והמיומניות שלכם בתחום הטיפולי.

לסיכום

לא משנה באיזה לימודי המשך תבחרו או מה הקריירה שאתם רוצים לבנות לעצמכם, חשוב להתחיל מוקדם, לצבור ניסיון - וכמובן ללמוד, הכל כדי ליצור יתרון תחרותי לעצמכם בשוק התעסוקה.