חיפוש

עבודה עם קרנות כחלק מתוכנית ההכשרה גיוס ופיתוח משאבים

אחד מנושאי הלימוד בתוכנית הלימוד גיוס ופיתוח משאבים עוסק בעבודה מול קרנות

מאמר המסביר את  תהליך העבודה מול קרנות עבודה עם קרנות כחלק מתכנית ההכשרה גיוס ופיתוח משאבים   מפתחי משאבים

הכנת הארגון לעבודה עם קרנות

לכל סוג של ארגון או מוסד בישראל יש דרכי פעולה משלו. דרכים אלו תלויות בסוג המימון, במספר העובדים, במטרות וביעדים של הארגון לטווח הארוך והקצר כאחד. כל אלה משתנים גם לאורך הפעילות של הארגון ומקבלים צורות שונות. אחד התהליכים שעשויים להתרחש לאורך חייו של ארגון הוא תחילת גיוס מקרנות. הדבר מתבצע על מנת לקבל מימון נוסף להתפתחויות שכבר החלו (ממימון של הון עצמי, של הלוואות בנקאיות או של משקיעים פרטיים), ומתוך הנחה שהארגון יתחיל להניב רווחים תוך זמן קצר.


כיצד עובד גיוס מקרנות?

הליך העבודה עם קרנות מבוסס על כך שכספים של משקיעים פרטיים מתנקזים לארגון משותף האחראי על חלוקתו על פני גורמים שונים שמבטיחים תשואה בסדרי גודל שונים. לפיכך, במסגרת העבודה עם קרנות, על בית העסק לספק את הנתונים הרלוונטיים לגבי פעילותו והכנסותיו העתידיות וכן לעמוד בהבטחותיו בהמשך, כיוון שבכך תלוי המימון של הקרנות. יצירת מערכת יחסים תקינה בין הארגון לקרנות היא שלב חשוב ביותר במעבר לעבודה על בסיס זה. ניתן לומר בוודאות שהשנה הראשונה לעבודה עם הקרן מהווה נייר לקמוס משמעותי לבדיקת היחסים, כך שהצלחה בתקופה זו תבטיח מימון עתידי.


כך גופים ציבוריים ותאגידים עסקיים עוברים לעבודה עם קרנות

בכדי לעבור להתנהלות המבוססת על גיוס מקרנות, על הארגון להיות מבוסס כשלעצמו – ידוע ומוכר לציבור, לאחר תהליך מיתוג ובעל כל המרכיבים של יצירת חזון, תוכנית עבודה ותחילת הוצאתה לפועל. בין אם מדובר בחברה מסחרית, במוסד ללא מטרות רווח או במוסד הקשור להתנהלות הממשלתית, גופים ציבוריים ותאגידיים עסקיים כולם עשויים להיות תלויים במימון של הקרנות, בעוד המימון של הקרנות תלוי בהכנסות הארגון. מדובר במעגל קסמים שאם יוצרים אותו בצורה תקינה – ההצלחה מובטחת. גם גופים ציבוריים וגם תאגידים עסקיים נהנים מיציבות כלכלית עקב העבודה עם קרנות, מה שמצדו מאפשר להם לעבוד בצורה המיטבית ולהביא מספיק רווחים על מנת להצדיק את ההשקעה הראשונית.
הנחיות בסיסיות לצוות העובדים ולהנהלה של ארגון העובר לעבודה עם קרנות
על מנת להעביר את המוסד, את הארגון או את החברה לעבודה מרוכזת עם קרנות, יש לבצע את התהליך מראש – להתחיל להתכונן למעבר, ולשם כך לאגור את כל הניירת הדרושה על מנת להציג לקרנות. זה כולל את הדוחות השנתיים, את התחזיות לשנים הבאות ותכניות עסקיות ממוקדות. בנוסף, פעמים רבות כדאי להעניק לארגון גם פנים, להציג את פעילי המפתח שמולם ניתן להתנהל. כל המידע הזה מועבר לקרנות וכן למשקיעים עצמם. לאחר מכן, חשוב מאוד להסביר את השינויים בהתנהלות, המביאים לכך שעבודתו של כל אדם מכריעה את הכף. המעבר לעבודה עם קרנות אמנם משחרר מהדאגה לדברים הקטנים, אך מחייב לתוצאות. יש להנחיל את ההבנות האלו בקרב העובדים במהרה, ואז ההצלחה בעבודה בגיוס עם קרנות תהיה מהירה ומספקת.

 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם