חיפוש

מורשים לנגישות השירות

הכשרת מורשה נגישות השירות המלצות בוגרים

 

תמר מנדלר מזרחי, מרפאה בעיסוק ומורשת נגישות השירות -  מחזור שישי.

השנה סיימתי את קורס מורשי הנגישות במכון מגיד שבירושלים.

הקורס נבנה בצורה מאוד מעניינת, מהבסיס ועד לפרטים הקטנים. במהלך הקורס, דרך ההרצאות שהעבירו מיטב המומחים, התחילה בי ההבנה מהו תחום נגישות השירות.

למדתי חקיקה מהי ואיך קוראים ומבינים לשון משפטית. דרך התרגילים השונים והמבחנים לאורך השנה, למדתי לבצע סקר נגישות, לבדוק את התחום של נגישות השירות במקום ציבוריועד כמה הוא עומד בחקיקה, להכין תוכנית פעולה לאתר ועוד. 

השנה, בשל תקופת הקורונה, הועברו מרבית הקורסים דרך תוכנת זום. למרות החששות שלי מאופן העברה לימוד זה, הופתעתי לגלות כי עדיין מצליחים להירקם קשרים עם יתר הסטודנטים ותוכן ההרצאות מועבר באופן ברור ונגיש. חשוב לציין כי בכל אחד מן השיעורים נכח כל צוות הקורס- רונית, טינה וד"ר אורנה ערן, עובדה שעזרה מאוד לרצף הלימוד, ההבנה ומהלך השיעור.

בתחומי אני מרפאה בעיסוק, ורציתי לראות איך אפשר להרחיב את ידיעותיי סביב עזרה לאנשים עם מוגבלות, בתחום המשיק לריפוי בעיסוק. ולימודים אלו ענו על כך באופן מלא.

לכן אני ממליצה מאוד על לימודים במכון מגיד. צוות הקורס  מסור מאוד וזמין תמיד לכל שאלה, בקשה, בסבלנות ובאוזן קשבת.

 

מירי אליאך, ייעוץ בטיחות ונגישות – מחזור שישי

בתחילת השנה הצטרפתי לקורס כדי להרחיב את ההשפעה שלי בתחום הנגישות ולהיות מורשה לנגישות השירות נוסף על הכשרתי כמורשה לנגישות מבנים תשתיות וסביבה. ביררתי על המוסדות השונים שמקיימים את הקורס ובחרתי להירשם אצלכם לאחר שקיבלתי המלצה מחברות  שסיימו בהצלחה. במהלך השנה נוכחתי לראות שאכן הבחירה הייתה נכונה. מבנה הקורס, תוכן ההרצאות, צוות המרצים, הסיורים וההדרכות- הכול מתחבר יחד למעטפת מושלמת. במהלך הלימודים רכשתי כלים רבים לעבודה נכונה בתחום הנגישות, למדתי לנתח נכון כל פרויקט, לדעת אילו דרישות חלות עליו מבחינת חקיקה, איך להנחות את הלקוח לפתרונות המתאימים, ולוודא יישום נכון בשטח של התאמות הנגישות. הרגשתי לאורך כל השנה את האכפתיות של הצוות, שנצליח, שנבין, שנהיה מוכנים לבחינות, והכי חשוב - שנוסמך כמורשי נגישות מעולים! כל בעיה נפתרה על ידכם במהירות, בגמישות ויצירתיות. כל יום לימודים היה בנוי ומלא תוכן מעניין וחשוב. אני ממליצה לכל אחד שמעוניין להיות מורשה לנגישות השירות, ללמוד במכון מגיד, עם ד"ר אורנה ערן המדהימה וכל צוות התוכנית, שעושים הכל כדי שנצליח!

 

מרג' בורנשטיין  אדריכלות, עיצוב פנים, נגישות מבנים, תשתיות וסביבה ונגישות השירות.

למי שרוצה ללמוד מקצוע אנושי, חשוב מאוד וגם מאתגר אני ממליצה על לימודי מורשה נגישות השירות.
המקום הטוב ביותר ללמוד מקצוע זה הוא במכון מגיד, באוניברסיטה העברית בירושלים. המכון מקצועני בכל פרמטר. המקצוענות באה לידי ביטוי בבניית תכנית הלימודים בצורה המאפשרת כניסה הדרגתית לעולם הנגישות תוך בניית בסיס איתן.נוסף, על כך המרצים במכון מגיד הם כולם מהשורה הראשונה, הם נוכחים בעולם נגישות השירות בתחום החקיקה, הלימוד והפיתוח של המקצוע.

הצוות, בראשותה של ד"ר אורנה ערן. תומך ונוכח משך כל תקופת הלימודים ואף אחריה. צוות ההפעלה; המזכירות והריכוז של הקורס נותנים את הנשמה עבור כל תלמיד ותלמיד והכל באווירה טובה, וברמה גבוהה.

מיראלה יעקובי  מרפאה בעיסוק  
קורס הכשרת נגישות השרות שהתקיים במסגרת מכון מגיד  סיפק לי חוויה מקצועית מעשירה ועוצמתית. במסגרת הקורס פגשתי מרצים מהשורה הראשונה. כל אחד מהם תרם את חלקו ובהדרגה התחבר אצלי הפאזל הגדול שנקרא "נגישות"
תקנות השירות הפכו מתיאורטיות לתקנות מוחשיות וישימות!.
כיום, בכל צעד שלי ברחוב או במבני ציבור אני רגישה ביותר לכל שלט ולכל אמצעי שקיים בשטח. הבדיקה אם המקום נגיש לכולם היא כבר דרך חיים טבעית עבורי.
בעבודתי אני משלבת יום - יום את נושא הנגישות ומנסה לתרום את חלקי בהטמעת הנגישות לילדים ולבוגרים עם מוגבלויות, הקורס היווה את תחילתו של המסע המרתק להנגשה מלאה בכל מישורי החיים. 

אורית ספרא טובול עובדת סוציאלית 

במסגרת עבודתי אני עוסקת בבדיקת פרוגרמות ותכניות אדריכליות, וממליצה על מתן סיוע כספי לפרויקטים רחבי היקף המיועדים לאנשים עם מוגבלות. חלק מרכזי בפרויקטים אלה הוא התאמתם והנגשתם לאוכלוסייה המיועדת. הקורס המכשיר מורשה לנגישות השרות במכון מגיד סיפק לי את הכלים המקצועיים ואת הידע הנדרש לבחינת התכניות המוצעות והתאמתן על מנת שיספקו מענה טוב ונגיש לאנשים הצורכים את השירותים הללו. הקורס עצמו הועבר בצורה מקיפה ומקצועית וכלל קשת של מרצים אשר יצגו תחומי תוכן רבים ומגוונים וכן אפשר לתרגל ולהתנסות בתחום. הקורס איפשר לי לרכוש מקצוע נוסף אשר באמצעותו אוכל לפתח כיוונים נוספים בקריירה המקצועית שלי.

 
 

השאירו פרטים ונחזור אליכם 


 

 

הצטרפו לניוזלטר

יש להקליד שם מלא

יש להקליד כתובת מייל תקינה

Invalid Input