בית הספר לפסיכותרפיה

בית הספר לפסיכותרפיה מציע מספר תכניות לימוד: תכנית תלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה דינאמית, מסלול ללימודים מתקדמים "לקרוא את ביון", תכנית תלת שנתית למטפלות במגזר החרדי. בנוסף ניתן להצטרף מידי שנה למגוון השתלמויות קצרות מועד בנות מספר מפגשים בנושאים שונים.

קרא עוד על ביה"ס לפסיכותרפיה

לימודים מתקדמים לקרוא את ביון

אודות המסלול ללימודים מתקדמים 'לקרוא את ביון'

המסלול ללימודים מתקדמים 'לקרוא את ביון' מוקדש להעמקה בכתביו של וילפרד ר. ביון. הוא תולדה של תהליך עתיר מחשבה ותשוקה, של הבנייה מוקפדת ומדויקת של התכנים הנלמדים ואיסוף צוות הוראה שמושקע שנים בתיאוריה של ביון, אוהב, חוקר, מלמד וכותב עליה - חני בירן, ד"ר משה ברגשטיין, נעמי ברונפמן-הולר, ד"ר גילית הורויץ, אירית לובלינסקי ורוני עמיאל. לצוות ההיגוי נרתמו שניים מהמפענחים המיוחדים שיש לביון בתקופתנו, המחדשים ומעמיקים את ההבנה בו – פרופ' יולנדה גמפל ומר נוויל סימינגטון.
הנחת היסוד הבסיסית שלנו קשורה בנאמנות לתפיסת עולמו של ביון ובמחשבה שכל ניסיון 'ללמד' את ביון כפרדיגמה, כתיאוריה אותה ניתן ללמוד מאדם אחר, נדון לכישלון. מכאן שמה של התכנית וההזמנה הגלומה בו - הזמנה לקריאה משותפת בכתביו של ביון. בכל אחד מהקורסים נקרא מאמר אחד, אולי שניים. הקריאה הקרובה, הצמודה, היא בחירה מודעת ומכוונת. היא מאפשרת איסוף של כל התגובות, המחשבות, ההרהורים והרגשות המתעוררים נוכח הטקסט ובעקבות ההליכה אחרי האופן בו התפתחה המחשבה של ביון. ניפתח לשינויים ולתגובות העדינות שנוצרים בכל אחד מאתנו, נבחן את נקודות הכשל בהבנה, את התפוגגותן של משמעויות קיימות ונפלס נתיבים להבנות חדשות. בכך נקיים, הלכה למעשה, בית מדרש 'ביוניאני', המשלב בין פרשנויות אישיות, רעננות, ייחודיות ואקטואליות למשתתפים בלמידה, לבין היפתחות לריבוי נקודות המבט, והבנה מורכבת ורב ממדית של המציאות.
נשמח לראותכם אתנו 

למידע ולהרשמה:
טלפון 3070* או 02-5422000 כתובת דוא"לThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ביה"ס לפסיכותרפיה שומר לעצמו את הזכות לערוך שינויים ט.ל.ח

שם מלא *
יש להקליד שם מלא

טלפון *
יש להקליד מספר טלפון

כתובת מייל *
יש להקליד אימייל

מהי הכשרתך המקצועית *
נא לרשום מהי הכשרתך

Invalid Input

Invalid Input

שם מלא *
יש להקליד שם מלא

טלפון *
יש להקליד מספר טלפון

כתובת מייל *
יש להקליד אימייל

מהי הכשרתך המקצועית *
נא לרשום מהי הכשרתך

Invalid Input

Invalid Input

Please publish modules in offcanvas position.